Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

blefaroplasti

Blefaroplasti en sık yüz plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Daha genç ve daha az yorgun bir görünüm sağlamayı amaçlayan  güvenli, etkili bir plastik cerrahi işlemdir. Kapaklarının çevresindeki aşırı deri ve yağ çıkararak yapılır. Günümüzün rekabetçi ortamında daha dinamik etkili bakışlar oldukça önemlidir.

Bu işlem genelde bir kaş kaldırma işlemi ile kombine edilebilir. Öncesinde veya beraberinde botox restlane dolgu işlemleride yapılabilir. Blefaroplasti yapılırken transkonjuntival (alt göz kapağında) veya direkt kirpik kenarından ciltten insizyonla prosedür gerçekleştirilebilir.

Blefaroplasti hastaları

Görünüm (yorgun görünüm)

Görme alanında daralma (üst göz kapağının sarkması) ve frontal kasın kasılmasına bağlı başağrısı nedeniyle opere olmak istemektedir

Aspirin, kumadin gibi ilaçları ameliyattan en az 2 hafta önce bırakmanız gerekmektedir.

Gözde kuruluk varsa testlerle ortaya konmalıdır

Ameliyat gününün akşamı ya da ertesi sabah kalkıp dolaşabilirsiniz. Oluşacak morluk ve orta dereceli şişlik için hazırlıklı olmalısınız. Morluğun ve şişliğin derecesi hastadan hastaya değişmekle birlikte, her şekilde 1-2 hafta içinde gerileyecektir. Dikişlerin üzerine pomad sürmeli ve buz konarak ödemin önüne geçmelidir. Dikişler 5 gün içerisinde alınır. 3. Günden itibaren hafif makyaj yapılabilir.