Feugiat nulla facilisis at vero eros et curt accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril.
+ (123) 1800-453-1546
info@example.com

Related Posts

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiğinde Püf Noktalar ve Hekim Deneyimi

Yıllar boyunca, Prof Dr Mesut Sabri Tezer hastalarını dinlemenin ve ne elde etmek istediklerini anlamanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. İlk konsültasyonda hastayla ayna karşısına geçilir ve kendi burunlarında en fazla onları rahatsız eden 3 şeyi tanımlaması istenir. Bu istenen değişiklikler, ameliyat planının temelini oluşturur. Her operasyon, hastaya özeldir ve bu da daha yüksek bir memnuniyet oranı ve daha düşük revizyon oranı sağlar.

Hedefler kolayca görülebiliyorsa, neden rinoplasti tüm kozmetik operasyonlarda en zor olanıdır ve neden cerrahların prosedürde uzmanlaşması yıllar alır?

Birincil faktör, burun anatomisinde ve hastanın deformitesinde görülen geniş değişikliklerdir. Bir insan grubuna bakarsanız, dorsal humps, burun uçları ve cilt kalınlığındaki farklılıklar kolayca anlaşılır. Ayrıca, bir kişi gülümsediğinde ya da bir burnun belirli bir yüzünde nasıl iyi göründüğünü ancak başka bir yüzünde iyi görünmediğinde meydana gelen dramatik değişiklikleri görebilir. Ek olarak, cerrah burnun işlevini ve önceden var olan septal sapma veya burun kanatlarının çöküşünü de hesaba katmalıdır. Solunum yetersizliği olan sevimli bir buruna veya kalıcı bir nazal deformite ile daha iyi solunum yapmanın bir anlamı yoktur. Sonuç olarak, her rinoplasti “form ve işlev” ile ilgilidir. Hastaların anatomisi, etnik köken ve hedeflerindeki geniş çeşitlilik nedeniyle, cerrahın çok çeşitli cerrahi tekniklerle ilgili çok fazla deneyime sahip olması şarttır.